Buldoci_zahlavi

Tel.: +420 603 285 844
E-mail: zdenek.matusik@seznam.cz

Antonín Valentin
Moravia-Cirina facebook

Kdo jsme

Naše chovatelská stanice se zabývá se chovem Anglického buldoka. Byla založena v roce 2012 Zdeňkem Matusíkem. Našim prvním buldočím členem rodiny se stala fenka Hedy, která k nám přišla od zkušené chovatelky Lucie Novákové ze stanice "SRDCE HANÉ" v roce 2010. Díky Hedy se celá naše rodina do tohoto kouzelného plemene zamilovala. Hedy je neuvěřitelný mazel a na buldoka dokáže být někdy pořádně aktivní. Vyzkoušela dokonce i agility a obranu.

Agility1 Obrana1

V době kdy není příliš vedro, vyrážíme prakticky denně na procházky do okolí. Nejspokojenější je však na gauči, nejlépe s celou rodinou. Ode dne, kdy k nám Hedy přišla, se náš život změnil. Anglický buldok totiž není pes, ale osobnost. Anglický buldok nebude žít s vámi, vy budete žít s ním, pro něho.

gauc1

Více fotek z naší chovatelské stanice můžete shlédnout zde.

Pro případné zájemce uvádíme stručnou charakteristiku plemene. Pokud máte o toto plemeno zájem, neváhejte se na nás obrátit a přijeďte se podívat. Rádi uvítáme kohokoli se zájmem o buldočí štěňátko a dobrou náladou.

Charakteristika plemene

PŮVOD

Pojmenování Bulldog se přeneslo z anglického jako „býčí pes“. Prameny plemene vedou k Moloským dogám, bojovým plemenům žijícím ve starých Aténách. Ve středověké Anglii byli předkové buldoků používáni pro hon na silná zvířata. Začátkem 18. století se tito psi zúčastňovali „býčích zápasů“, avšak v roce 1835 byly býčí zápasy zakázány. Jakýsi Bill Georgie pokračoval ve šlechtění buldoků a předělal původně bojového psa na spolehlivého společníka i dobrého přítele. Plemeno bylo oficiálně uznáno koncem 19. století ve Velké Británii, začátkem 20. století i v USA. V roce 1875 byl otevřen první „Klub milovníků anglických buldogů“. V ČR se toto plemeno objevilo v 80. letech 20.století a ihned se stalo velice populárním.

POPIS

Tento pes je hladkosrstý, robustní, silný, střední velikosti. Výška v kohoutku je 38 až 40 cm, váha 22,7 až 25 kg. Hlava je mohutná, s krátkým, připlácnutým čumákem. Čenich je malý, zvednutý nahoru. Uši jsou malinké, tenké, stojaté, ve tvaru "růže". Ocas u tohoto plemene psů je krátký, není delší jak 8 cm. Pes je poměrně tlustý, s hladkou, krátkou srstí. Nohy jsou krátké a tlapky velké se silnými prsty. Buldoci se bohužel nevyznačují dlouhověkostí. Barva je souvislá, zlatě-kaštanová, rezavá, hnědě-žlutá, tygří nebo bílá.

VÝŠKA

V kohoutku má 38 až 40 cm.

VÁHA

Pes váží do 25 kg.

Fena váží do 22,7 kg.

SRST

Je krátká a hladká a proto vypadá (ale pouze vypadá) hrubá.

CHARAKTER

Anglický buldok je ztělesněním živosti, síly a odhodlání. Je to chytrý, pohotový, smělý, loajální, spolehlivý, odvážný a inteligentní pes, který velmi miluje děti. Svým vzhledem působí divokým dojmem, má však od přírody laskavou povahu. Vyniká dobráckým a přátelským charakterem.

Copyright © 2013
Pravidla přístupnosti | Tisk stránky